Srdcem v kuchyni: zdravé, autorské recepty bez lepku, laktózy a cukru

Srdcem v kuchyni: zdravé, autorské recepty bez lepku, laktózy a cukru

Bezlepková Margottka

Vydává Powerprint, 2018

Zdarma recepty z kuchařky v naší aplikaci.

262 Kč 399 Kč cena vč. DPH

Skladem více než 5 kusů


O kuchařce

Kuchařka Srdcem v kuchyni je zcela jiná než obvyklé kuchařky nejen pro alergiky. Je to rodinná kuchařka plná fit receptů, které jsou sestaveny tak, aby byly vyvážené pro těla alergiků, lidí trpících na intolerance, celiaků i lidí, kteří nemohou jíst cukr. Zároveň je i pro úplně zdravé jedince, kteří mají rádi zdravý životní styl a vyhýbají se lepku a rafinovaným cukrům. Většinu receptů a technologických postupů dala dohromady známá bezlepkářka a foodblogerka Bezlepková Margottka. Josef recepty doprovodil originálními fotografiemi.

Recepty jsou i bez laktózy. Případně tuto ingredienci můžete nahradit variantami z tabulky náhrad, kterou kniha obsahuje. Autoři mysleli i na to, že alergie jsou různě kombinované. V kuchařce tak najdete i recepty bez vajec, kakaa, ořechů nebo tyto suroviny jednoduše nahradíte podle tabulky. Přirozeně se vyhýbají i velkým alergenům a příliš sladkému ovoci a nahrazují je jinými potravinami. Pro ulehčení je kuchařka hrníčková.

„Chceme žít zdravě, jíst klasiku ve zdravé a chutné verzi, ale zároveň chceme jíst moderní jídla a držet si svůj zdravý životní styl. Naše jídla jsou právě taková, aby toto splňovala. K receptům jsme Vám nechali od našich fitness trenérů a nutričních terapeutů spočítat nutriční hodnoty. Málokterý výživový poradce Vám totiž udělá jídelníček, který bude obsahovat pouze to, co můžete. Pak jsem naštěstí potkala Lenku Gasnárkovou, fitness trenérku, výživovou specialistku a majitelku fitness s letitými zkušenostmi a Evu Tóth, DiS., nadšenou nutriční terapeutku, která se specializuje na výživu dětí, kojících matek, těhotných a sportovců. Tyhle holky se toho nebojí a ví, o čem mluví. U našich jídel, snadných na přípravu, jsou tak uvedeny i nutriční hodnoty, které pro vás spočítali naši specialisté.

Ze začátku nás také štvalo i pár dalších věcí, které jistě znáte i Vy sami. Například potřebujete rychle navařit pro celou rodinu, nebo vaříte pár jídel stále dokola. Ještě jídlo musí chutnat všem strávníkům, a mělo by splňovat podmínky zdravé a vyvážené stravy. A to nejlépe tak, aby to nikdo nezasvěcený nepoznal, tudíž aby bylo jídlo opravdu chutné. Nebo máte kamarády, o kterých víte, že mají různé intolerance potravin a nevíte, co jim nabídnout, aby byli spokojení a nezůstali jen o zelenině. 

A právě s tím vším Vám můžeme pomoci my. Chtěli jsme totiž, aby naše kuchařka byla nejen užitečnou pomůckou k vaření, ale aby v ní bylo příjemné a milé i listovat, prohlédnout si ji a cítit z ní i naší vzájemnou lásku.”

Věříme, že se Vám bude líbit a jídla potěší celou vaši rodinu a blízké. 

Srdcem v kuchyni

Margaret a Josef

Bezlepková Margottka

Margaret aktivně vymýšlí přirozeně bezlepkové recepty a technologické postupy, které dala dohromady již jako známá bezlepkářka a foodblogerka Bezlepková Margottka. Spolu s Josefem, který jídla nejen rád fotí, ale i ochutnává a jejich dětmi,..

Zjistit více

ISBN

978-80-756-8114-0

Formát

18 x 25 cm

Vazba

brožovaná

Provedení

celobarevné

Počet stran

232

Zalistujte si