Máma mele vločky

Máma mele vločky

Martina Alinče Dvořáková

Vydává Došel karamel, 2017

Zdarma recepty z kuchařky v naší aplikaci.

363 Kč cena vč. DPH

Skladem více než 5 kusů


O kuchařce

Přejít na bezlepkovou dietu je pro většinu lidí krokem zcela nedobrovolným a často také nahánějícím strach. I autorce Martině se najednou otevřely dveře do neznáma, když se příznaky nesnášenlivosti lepku projevily u jejího muže Honzy. Postavila se však výzvě čelem. Po dlouhé sérii experimentů jí začaly pod rukama vznikat obstojné, ještě obstojnější i vyloženě výborné výsledky. Objevila úžasné suroviny, které jsou v Čechách běžně dostupné, ale v rodinných spížích často chybějí – amarant, pohanku, čirok, tapioku, kukuřici, jáhly a řadu dalších rozmanitých plodin, díky nimž je kuchyně bez lepku mnohem bohatší než konvenční pšeničná a člověk si ji může opravdu užít. Ať užje alergik, nebo ne.

Každá z těchto surovin si žádá jiný přístup i zpracování, a tak vznikla kniha Máma mele vločky, rodinná bezlepková a vegetariánská kuchařka, v níž autorka popisuje všechny důležité suroviny a předává vám téměř 80 báječných receptů prověřených celou rodinou a nakladatelstvím.

Kuchařka Máma mele vločky obsahuje recepty tradiční, třeba na nudličkovou polévku nebo nasladké knedlíky, ale především ty originální na saláty, polévky, hlavní jídla, sladkosti, smoothie i drinky, v nichž mnohdy nenajdete nejen maso a lepek, ale ani cukr nebo laktózu, část pokrmů je také veganských či raw.

Martina v 9 kapitolách mapuje život běžné mladé rodiny, která si chce u stolu bez lepku a masa užít u příležitostí, jako je dětská oslava, Velikonoce, Vánoce, brunch, nedělní oběd, oslava výročí nebo piknik. Prozradí, co vaří, když je rodina nemocná, a pomocnou ruku podá i tátům v kuchyni.

Martina Alinče Dvořáková

Narodila jsem se jako třetí dítě milujícím rodičům – vědcům. Moji rodiče jsou natolik milující, že prakticky každý víkend je dům plný jejich dětí (tedy mě a mých sourozenců), našich partnerů a kamarádů a na..

Zjistit více

ISBN

978-80-906-434-5-1

Formát

17,5 × 24,5 cm

Vazba

pevná

Provedení

celobarevné

Počet stran

224

Zalistujte si