Ketodieta pro začátečníky - kuchařka

Ketodieta pro začátečníky - kuchařka

Martina Slajerova

Vydává Esence, 2019

289 Kč 359 Kč cena vč. DPH


O kuchařce

Ketogenní dieta je založena na vědecky ověřeném faktu: když tělo nemá dostatek krevního cukru, sahá pro potřebnou energii do vlastních tukových zásob. V játrech začne produkovat z mastných kyselin takzvané ketony, které slouží jako zdroj energie, a proto se tento přirozený stav nazývá ketóza. K tomu je potřeba snížit podíl sacharidů ve stravě na minimum a nahradit je bílkovinami a zdravými tuky. 

Autorka před několika lety onemocněla autoimunitní Hašimotovou chorobou, která ovlivňuje štítnou žlázu. Neměla žádnou energii, a i když užívala předepsané léky a téměř denně chodila cvičit, pořád přibývala na váze. Přitom se vyhýbala tučným jídlům a držela se nutričních doporučení: víc cvičila a méně jedla. A pořád to nefungovalo. Nakonec se rozhodla vypustit z jídelníčku cukr, zrniny a průmyslově zpracované potraviny a začala dodržovat ketogenický přístup k jídlu, založený na přírodních potravinách. Tato kuchařka je určena pro ty, kteří s ketogenickou stravou teprve začínají, kromě receptů proto obsahuje i stručný a snadno pochopitelný úvod a různé tipy a rady.

Martina Slajerova

Martina Slajerová je bloggerka zabývající se zdravím a potravinami ve Velké Británii. Je držitelem titulu v oboru ekonomie a pracuje v oblasti auditu, ale vždy se zajímala ohledně výživy a zdravého života. Martina miluje jídlo, vědu, fotogr..

Zjistit více

ISBN

978-80-7549-957-8

Formát

19 x 24 cm

Vazba

paperback

Provedení

celobarevné

Počet stran

208